Neden Naturel Maya ?

NEDEN ŞİRDEN MAYA ?

Uzun süre bekleme gerektiren klasik beyaz  peynir, eski  kaşar gibi peynir çeşitlerinde sentetik maya kullanımı sonrasında üretimden itibaren ilk olgunlaşma döneminde acıma başladığı bilinmektedir.

Bu acıma peynir üretimi sonunda peynirin tadını etkilemektedir, dolayısıyla  Türk  Tüketicisi  bundan  30-35 sene evveline kadar yediği peynirlerin tadını ve lezzetini aramaktadır.    O seneleri yaşamış Tüketicilerimiz bugünlerde yenilen peynirin tadındaki farklılığı çok daha iyi bilir. Bunun nedeni o senelerde NATUREL PEYNİR MAYASI kullanımı ve içindeki katkı maddeleri sayesinde üretim sürecini kısaltan ve maliyeti daha düşük olan Sentetik mayanın henüz keşfedilmemiş olmasıdır.

DOĞAL ŞİRDEN MAYASI

Organik olarak üretilmiş olan maya (Naturel Maya) peynirde acıma, koku gibi üreticisini ve tüketicisini zor durumda bırakacak sorunlara  yol açmadığı gibi  peynirde randımanı yükseltir, üstün kaliteyi garanti eder ve buzhane bekleme süresini son kullanma tarihine kadar sorunsuz olarak sunar.

Dünyanın gelişmiş, insan sağlığına herşeyden çok önem veren  ülkelerinde, detaylı araştırmalar, gözlemler  neticesinde gıda maddelerinde kullanılan yapay (sentetik) katkı maddelerinin uzun vadede insanlar üzerinde  zararları kanıtlanmıştır.Bunun üzerine bilinçlenen üreticiler  organik üretime, dolayısıyla tüketicilerde doğal, katkısız ürünlerin tüketimine yönelmişlerdir. Günümüzde ise ülkemizde malesef  hala bu şekilde zaman ve maliyetten tasarruf etmek amacıyla  insan sağlığı ile oynanması, aynı zamanda gelecek nesillerimizinde sağlığının tehdit altında olduğunun bilinmesi ne kadar acı ve düşündürücü….

Naturel Maya kullanılarak üretilen Peynir Türk tüketicisinin aradığı lezzetin kaynağıdır.

Bu lezzetin sağlanabilmesi için 58 yıldır % 100 Yerli Naturel Maya üretimi yapan firmamız, bizi ve bizim gibi Naturel Maya üreten fabrikaları tercih eden peynir üreticilerine Türk Tüketicilerinin damak zevkine hitap ettiklerinden ve herşeyden önemlisi insan sağlığına gösterdikleri özenden dolayı teşekkür eder.

Doğaldan gelen Lezzet sloganıyla hareket eden firmamız siz tüketiciler için ve siz peynir üreticileri için her zaman en iyiyi ve kaliteli ürünü üretmeye ilk günkü heyecanından bir şey kaybetmemiş şekilde devam edecektir.

Rumeli Şirden Maya Ambalaj Durumu

Rumeli Maya Doğal Şirden Mayası (Rennet) Helal sertifikasına sahip Balıkesir Susurluk Dört Mevsim Et Entegre Tesislerinde İslami usullere göre kesilen kuzu şirdenlerinden üretilmektedir.

Tamamıyla naturel  şirdenlerden organik olarak hazırlanan Rumeli Peynir Mayası, üretiminde asitborik, sitrik asit, timol, kültür, renklendirici boya, tatlandırıcı kullanılmamaktadır, ayrıca mikrobiyel kaynaklı pıhtılaştırıcı enzimleri ve alerjen madde içermez.

Fabrikamız ve satış yerimiz Kocaeli’dedir, ancak Türkiye’nin her yerine anlaşmalı olduğumuz aras kargo aracılığı ile gönderim yapmaktayız.

Siparişinizi Whats App  üzerinden sms olarak  0 532 212 09 15 numaralı sipariş ve danışma hattımıza mesaj olarak da iletebilirsiniz.

En küçük ambalajımız;

1/2kg (500gr’lık) plastik şişelerde sıvı olup fiyatı kargo dahil 780-tl’dir.

6 kg lık bidonlarda kargo dahil 6.200-tl’dir.

2°C – 8 °C aralığındaki  sıcaklıkta hijyenik şartlarda karanlık buzdolabında muhafaza ediniz. Dış ortamda direkt güneş ışığına ve sıcaklığa kesinlikle maruz bırakmayınız. Belirtilen şartlarda saklandığı taktirde önerilen raf ömrü (2 yıl) boyunca aktivitesini kaybetmez ve tazeliğini tavsiye edilen tüketim tarihine kadar korur. Ayrıca orjinal  ambalajındaki peynir mayasını her kullanımdan sonra kapağını iyice kapatıp dış etkenlerden (sıcaklık, bakteri, mikroorganizma bulaşması vb..) koruyup soğuk ve karanlık ortamda muhafaza edilmesi önemle tavsiye edilir.

Bu miktar maya ile 4,500kg sütü mayalayıp ortalama 450kg peynir üretebilirsiniz.

Peynir yapımı ile ilgili detaylara aşağıdaki linkleri tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

(Bazı iş ortaklarımızdan aygın süt, doğal besinler-elif candar, fermente mutfağım, süt rüyası) 

http://www.aygingurme.com/urun-sirden-peynir-mayasi-100ml-460

www.sutruyasi.com/product/sirden-maya-100-ml/

www.dogalbesinler.com/Sirden-Maya-65-Gr,PR-113.html

 

Ayrıca aşağıdaki videolardan da şirden maya ile peynir yapımını izleyebilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=tGMGL4_JZEk

www.youtube.com/watch?v=Fl8kjWsW6C8

www.youtube.com/watch?v=aZ2djpTnTL4

www.youtube.com/watch?v=nUQmrCKZcNg

 

Perakende sipariş sevkiyat günü pazartesi günüdür. Pazartesi gün içerisinde saat 14.00’e kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir.
Ulaşım süresi yakın mesafe için 1 iş günü, uzak mesafe için 2-3 iş günüdür.
Siparişiniz size ulaştığında ürün bedelini kapıda tahsilatlı nakit ödeme şeklinde anlaşmamız olan aras kargo yetkilisine yaptığınız takdirde peynir mayanızı teslim alabilirsiniz.

 

İletişim bilgilerinizi (adres -gsm numaranızı ) eksiksiz olarak belirtirseniz herhangi bir aksama yaşanmadan siparişiniz hızlı bir şekilde adresinize teslim edilecektir.

Kargo takibini ise siparişiniz gönderildiğinde size görsel mesaj olarak iletilen barkod üzerinde ki takip numarasını aşağıda ki linke girip yapabilirsiniz.

www.araskargo.com.tr/trmobile/index.aspx

Aras kargo şubelerine aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.

https://www.araskargo.com.tr/trmobile/contact_aras_subeler.aspx.