Neden Naturel Maya ?

Uzun süre bekleme gerektiren klasik beyaz  peynir, eski  kaşar gibi peynir çeşitlerinde sentetik maya kullanımı sonrasında üretimden itibaren ilk olgunlaşma döneminde acıma başladığı bilinmektedir.

Bu acıma peynir üretimi sonunda peynirin tadını etkilemektedir, dolayısıyla  Türk  Tüketicisi  bundan  20-25 sene evveline kadar yediği peynirlerin tadını ve lezzetini aramaktadır.    O seneleri yaşamış Tüketicilerimiz bugünlerde yenilen peynirin tadındaki farklılığı çok daha iyi bilir. Bunun nedeni o senelerde NATUREL PEYNİR MAYASI kullanımı ve içindeki katkı maddeleri sayesinde üretim sürecini kısaltan ve maliyeti daha düşük olan Sentetik mayanın henüz keşfedilmemiş olmasıdır.

Organik olarak üretilmiş olan maya (Naturel Maya) peynirde acıma, koku gibi üreticisini ve tüketicisini zor durumda bırakacak sorunlara  yol açmadığı gibi  peynirde randımanı yükseltir, üstün kaliteyi garanti eder ve buzhane bekleme süresini son kullanma tarihine kadar sorunsuz olarak sunar.

Dünyanın gelişmiş, insan sağlığına herşeyden çok önem veren  ülkelerinde, detaylı araştırmalar, gözlemler  neticesinde gıda maddelerinde kullanılan yapay (sentetik) katkı maddelerinin uzun vadede insanlar üzerinde  zararları kanıtlanmıştır.Bunun üzerine bilinçlenen üreticiler  organik üretime, dolayısıyla tüketicilerde doğal, katkısız ürünlerin tüketimine yönelmişlerdir. Günümüzde ise ülkemizde malesef  hala bu şekilde zaman ve maliyetten tasarruf etmek amacıyla  insan sağlığı ile oynanması, aynı zamanda gelecek nesillerimizinde sağlığının tehdit altında olduğunun bilinmesi ne kadar acı ve düşündürücü….

Naturel Maya kullanılarak üretilen Peynir Türk tüketicisinin aradığı lezzetin kaynağıdır. Bu lezzetin sağlanabilmesi için 54 yıldır % 100 Yerli Naturel Maya üretimi yapan firmamız, bizi ve bizim gibi Naturel Maya üreten fabrikaları tercih eden peynir üreticilerine Türk Tüketicilerinin damak zevkine hitap ettiklerinden ve herşeyden önemlisi insan sağlığına gösterdikleri özenden dolayı teşekkür eder.

Doğaldan gelen Lezzet sloganıyla hareket eden firmamız siz tüketiciler için ve siz peynir üreticileri için her zaman en iyiyi ve kaliteli ürünü üretmeye ilk günkü heyecanından bir şey kaybetmemiş şekilde devam edecektir.

Rumeli maya doğal şirden mayası en küçük ambalajımız 1/2kg (500-gr’lık) plastik şişelerde olup fiyatı
kargo dahil 130.00-TL’dir.

Fabrikamız ve satış yerimiz İstanbul’dadır,ancak Türkiye’nin her

yerine anlaşmalı olduğumuz aras kargo aracılığı ile gönderim
yapmaktayız.

Perakende sipariş sevkiyat günü pazartesi günüdür.Pazartesi gün içerisinde saat 14.00′e kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir.

Siparişinizi Whats App  üzerindenwhatsapp-hero  0 532 212 09 15 numaralı hattımıza  mesaj olarak da iletebilirsiniz.

Pazartesi gün içerisinde saat 14.00′e kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı
gün kargoya teslim edilir.Ulaşım süresi yakın mesafe için 1 iş günü,en uzak mesafe için 2-3 iş günüdür.

Ürün bedeli kargo dahil 130.00-TL’dir.

Siparişiniz size ulaştığında ürün bedelini kapıda tahsilatlı nakit ödeme şeklinde anlaşmamız olan  aras kargo yetkilisine yaptığınız takdirde peynir mayanızı teslim alabilirsiniz.

İletişim bilgilerinizi(adres,sabit tel- gsm numaranızı)eksiksiz olarak
belirtirseniz herhangi bir aksama yaşanmadan siparişiniz hızlı bir
şekilde adresinize teslim edilecektir..

Buzdolabında 2-4′C derece aralığında muhafaza edildiği
takdirde üretim tarihinden itibaren 2 yıldan fazla  tazeliğini korur ve
aktivitesini kaybetmez.Kullanım ve saklama koşulları ile ilgili detaylar
ambalaj üzerinde belirtilmiştir.